VI. ročník LOKO TRANS Slovakia Golf Cup

V bitke pri Slavkove zvíťazili priaznivci LOKO TRANSu Slovakia
O bitke pri Slavkove neďaleko Brna, kde sa v roku 1805 stretli vojská troch cisárov, idú legendy. Vyhral ju napokon Napoleon. V lokotransáckej bitke, ktorá sa odohrala o vyše 200 rokov neskôr na tamojšom golfovom poli, krv netiekla a víťazov bolo niekoľko.
O Tiborovi Cvikovi, šéfovi firmy LOKO TRANS Slovakia, s.r.o. Šurany, je známe, že nerozumie len železničnej výrobe, oprave a rekonštrukciám a preprave, ale aj golfu. Nie však ako pasívny divák Golf channelu, ale je to zručný golfista, o čom svedčí aj jeho nízky hendikep. Nečudo teda, že sa rád stretáva a zahrá si s priaznivcami firmy na tradičnom LOKO TRANS Slovakia Cup-e. Tohto roku padol výber jeho termínu opäť na koniec mája a za miesto bolo zvolené ihrisko v spomínanom Slavkove.

Meteorológovia sa pomýlili
Ide o náročné, kopcovité a svojimi vysokými rafmi links pripomínajúce ihrisko. Sú však hráči, ktorí zvládnu hocijaký terén i prekážky. Tie sa tohto roku črtali aj v podobe dažďa a búrok. Hoci takto strašili meteorológovia, napokon sa pomýlili. Z 21. mája 2015 sa vykľul celkom pekný, hoci veterný a chladný deň.
A to treba ešte dodať, že hráčov nečakali len nástrahy golfového ihriska, prípadne poznámky niektorých škodoradostných spoluhráčov. Väčšina z nich mala totiž za sebou aj náročný spoločenský večer, kde sa nielen ochutnávali vínka od skvelého výrobcu Ing. Petra Malíka z obce Úľany nad Žitavou, ale hlavne predvádzali náročné tanečné kreácie na parkete. Rozcvička teda ako sa patrí.

Medailisti v troch kategóriách
Golf je však golf a potrebuje plné sústredenie. To už na druhý deň platilo v plnej miere vo všetkých flajtoch, ktoré organizátori vytvorili z vyše 70 účastníkov.
A komu sa na slavkovskom golfovom poli darilo najlepšie? V kategórii HCP 37-54 zvíťazil Matej Klimo a za ním skončili Pavel Škarabela a Martin Muška. V kategórii 18,1-36 si prvenstvo odniesol Jaroslav Mikla, druhým bol Ondřej Kolář a na treťom mieste skončila Tatiana Jantoláková. V kategórii 0-18 bol najlepší Marián Gróf a len tesne za ním skončili Peter Slávik a Jaroslav Kanka.
A ešte treba dodať, že organizátori z LOKO TRANS-u Slovakia zvolili pre víťazov ceny stopercentne zodpovedajúce štatútu amatérskych hráčov. Išlo zväčša o praktických pomocníkov do domácnosti. Takže na LOKO TRANS Slovakia Cup budú ešte dlho spomínať.

Autor: Jana Janků