IV.ročník LOKO TRANS Golf Cup

Golfisti dobre vedia, že ku golfu patria aj nové kontakty i priateľstvá, ktoré často vzniknú z náhodných zaradení do flajtov, ale aj spoločenských posedení pred či po turnaji. V šurianskej spoločnosti LOKO TRANS Slovakia, zaoberajúcou sa železničnou výrobou, opravou, rekonštrukciami a prepravou, nič nenechávajú na náhodu.
Preto aj štvrtý ročník LOKO TRANS Golf Cup-u sa začal už o deň skôr. Organizátori vybrali za miesto podujatia jedno z najkrajších česko-slovenských ihrísk (Slováci sú tam pravidelnými hosťami) – Prosper Resort v Čeladnej. Pozvaným golfistom umožnili vyskúšať si jednu z dvoch tamojších majstrovských osemnástok – New Course, najskôr hrou vo dvojiciach na turnaji texas scamble. Štart sa kvôli silnému dažďu odkladal, ale napokon nastúpilo trinásť dvojíc. Vytrvalým šťastie prialo. Po štvrtej jamke sa počasie umúdrilo a dohrávalo sa za slniečka.
To však golfistov i hostí ešte len čakal náročný večer v Hoteli U Holubů. Dobré jedlo, nápoje i tradičný band, ale najmä skvelá atmosféra mnohých rozvášnili natoľko, že vydržali až do skorých ranných hodín. Nechýbala ani módna prehliadka firmy Bunker Mentality, kde modelov, a treba povedať, že na profesionálnej úrovni, robili samotní golfisti. Na nich golfové oblečenie najlepšie vyniklo. Túto úlohu si vyskúšali napríklad aj moderátorka Adela Banášová či jej partner tanečník Peter Modrovský. Aj oni už dávnejšie, tak ako aj herec Filip Tůma Peter Batthyany, ktorí sa tiež zúčastnili turnaja, zaradili do hráčskej golfovej rodiny.
Na štart hlavného turnaja Lokotrans Golf Cup nastúpilo ráno 67 hráčov. Tentokrát už nikomu na ihrisku New Course nemohol pomáhať partner, ale svoj výsledok si musel uhrať sám. Najlepšie sa darilo v jednotlivých kategóriách Attilovi Sullovi (HCP 0-18), Ľubošovi Klimovi (HCP 18,1-36) a Petrovi Přenosilovi (HCP 37-54. Najdlhší odpal zo žien zahrala Tereza Hoffmannová, z mužov Pavol Pancurak. Najbližšie k jamke dopravil loptičku Radomír Měch. Ani druhý deň nechýbalo skvelé občerstvenie a dobrá nálada. O to viac, že počasie už hráčom prialo, a tak si každý mohol vychutnať krásu toho architektonicky výnimočne stvárneného moravského rezortu zasadeného do zelených lesov Beskýd. Víťazom sa navyše na slávnostnom vyhlasovaní výsledkov ušli aj z rúk generálneho riaditeľa LOKO TRANS-u Tibora Cvika pekné ocenenia.